این سری از  گیت وی  های شرکت نیوراک برای کسب و کارهای کوچک طراحی شده است. MX8A یک دستگاه voip است که روش های دسترسی قابل اعتماد با هزینه ای مناسب را فراهم می کند. برای راه اندازی راه حل های ارتباطی همگرا برای اپراتورهای شبکه و شرکت ها, MX8A به عنوان یک واحد قابل اعتماد و جمع و جور به همراه 8 پورت FXS / FXO، 1 پورت WAN، 1 پورت PC و 1 پورت CON، پشتیبانی از  تلفن  های آنالوگ، فکس و دستگاه  POS طراحی شده است.

سخت افزار دستگاه:

این سری از یک CPU 700 مگاهرتزی شرکت TEXAS INSTURMENT به همراه یک RAM 128 مگابایتی استفاده میکند . درون دستگاه یک حافظه 32 مگابایتی نیز تعبیه شده است.  بر روی دستگاه دو  پورت ورودی به نام های WAN و PC به همراه تعدادی پورت ورودی برای وصل کردن خطوط شهری و تلفن های آنالوگ بسته به نوع  مدل دستگاه به همراه محل قراری گیری آداپتور و  یک کابل earth  در این سری به منظور حذف نویز محیطی تعبیه شده است. 

لوازم جانبی دستگاه:

درون جعبه نیز یک Adaptor   به همراه یک کابل شبکه RJ-45   قرار گرفته است.

پروتکل های قابل پشتیبانی:

این سری تقریبا از تمامی پروتکل های  SIP/UDP and SIP/TCP (RFC3261-FOR Lync support), IMS (3GPP), MGCP (RFC3435), SSH, HTTP, HTTPS پشتیبانی میکند. 

کدک ها:

این دستگاه به صورت اختصاصی از کدک G729a  به همراه کدک های G711u   وG711a   و در بخش فکس نیز از کدک های T.38 , G.711 pass-through   به منظورکیفیت صدا بهتر و حذف نویز پشتیبانی می کند.

پروتکل های شماره گیری (DTMF)   و کالرآیدی (Caller ID): 

در بخش  ,DTMFدستگاه از تمامی  پروتکل های اصلی و رایج  شامل In-band(audio), RFC2833, SIP-INFO  استفاده می کند. 

کیفیت صدای بهتر: 

با توجه به اهمیت بالای کیفیت صدا در مکالمات در بستر IP ، شرکت نیوراک با بهره گیری از DSP های قدرتمند شرکت TEXAS INSTURMENT موفق به حذف نویز و اکو موجود در خطوط و بستر مخابراتی شده است. در صورت بر طرف نشدن این مشکلات بصورت پیش فرض ، امکان تغییرات پارامترهای مربوط به DSP های ECHO CANCELER بصورت دسترسی از طریق WEB امکان پذیر می باشد.

استفاده از کد های ویژه (FEATURE CODE)  :

 به صورت پیش فرض در گیت وی یک سری کد های کلیدی تعریف شده که کاربر برای سهولت در کار خود میتواند از آن ها استفاده کند که این موارد عبارتند از شماره گیری سریع , به دست آوردن IP  دستگاه, کنفرانس سه نفره صوتی , نوای انتظار , مزاحم نشوید (DND) برای هر داخلی و بسیار ویژگی دیگر که برای یک سناریو  voipبسیار کارآمد و مناسب میباشد.

مدیریت آسان دستگاه :

mx8a_1

توسط رابط کاربری تحت وب,  شما به راحتی هر چه تمام تر  پیکربندی خود  را از جمله  تنطیم نمودن IP دستگاه متناسب با رنج شبکه ,تنظیمات مربوط به راه اندازی با  IP PBX  , نوشتن کد برای تفکیک نمودن تماس های ورودی و خروجی وارتباط بین داخلی ها و ... تا 500 خط , به روز رسانی firmware  از طریق محیط تحت وب و مشاهده جزییات تماس به همراه دانلود آن و صد ها امکان دیگر که از طریق محیط تحت وب آن تنظیمات را به راحتی تغییر نمود.

قابلیت دسترسی  بین چند سرور:

در راه اندازی شبکه VoIP، گیت وی های  سری جدید MX از معماری با سه حالت: Primary-Standby/ Active Standby/Load balancing  بهره می برند و درصورت از دسترس  خارج شدن سرور اصلی ,از سرور پشتیبان برای کارهای خود استفاده  می کنند و درصورتی که سرور اصلی مجدد راه اندازی شد به آن رجوع می کنند.

قابلیت دسترسی  در صورت نبود برق:

در سری های هایبریدی یا ترکیبی این امکان وجود دارد که در صورت نداشتن برق دستگاه بتواند همزمان از خطوط شهری و داخلی های آنالوگ خود استفاده بکند تا تماس ها به هیچ صورت از دسترس خارج نشوند.

پروتکل های امنیتی :

پروتکل های امنیتی :این سری به صورت پیش فرض از پروتکل های امنیتی مانند HTTPS, SSH, TLS, SRTP    L2TP,        OpenVPN استفاده می کند.

صرفه جویی در هزینه ها:

صرفه جویی در هزینه ها  بخش قابل توجهی از سیاست های شرکت نیوراک است . تمرکز توسعه محصول VoIP، ارائه بازده بهتر برای مشتریانی که ازبستر voip  استفاده می کنند , حفظ سازگاری با جدیدترین تکنولوژی های VoIP از طریق ارتقاء نرم افزارو اجتناب از هزینه های مجدد از جمله نکاتی است که شرکت نیوراک در تولید محصولات توجه ویژه ای نموده است.

به صورت خلاصه  امکانات این مدل عبارتند از :

پشتیبانی از پروتکل های SIP / MGCP/TCP و ....

تنظیمات پورت SIP به صورت دستی  

پشتیبانی از انتخاب IP / PSTN LCR

پشتیبانی از FOIP  با استفاده از نسخه T.38 , G.711 pass-through   

پشتیبانی  Provisioning  Auto و TR069 / SNMP

پشتیبانی از HIGH  availibilty و PSTN failover سازگار با سیستم عامل های SIP : Cisco CallManager، Microsoft Lync، Huawei IMS , Asterisk

و......

مدل های سری گیت وی MX8A :

mx8a3