Sx3000   یکی دیگر از محصولات  شرکت خوش نام   نیوراک میباشد که جهت برقراری یک ارتباط امن در شبکه های VOIP مورد استفاده قرار میگیرد.این محصول با استفاده از جدید ترین تکنولوژی های امنیتی سخت افزاری و نرم افزاری یک حریم خصوصی و امن را در شبکه ما ایجاد می کند.

سخت افزار دستگاه:

استفاده  از CPU قوی 1 گیگاهرتزی و همچنین DSP های قدرتمند شرکت TEXAS INSTRUMENT  به همراه RAM  256   مگابایتی   DDR3 و حافظه داخلی 32MB  , کاربر را از حیث یک سخت افزار قدرتمند بی نیاز نموده است.

لوازم جانبی دستگاه:

درون جعبه نیز یک کابل POWER به همراه یک کابل شبکه  RJ-45  و تعدادی  کیت (گوشواره) برای  نصب در در حالت RackMount  قرار گرفته است.

پروتکل های قابل پشتیبانی:

این سری تقریبا از تمامی پروتکل های  SIP/UDP and SIP/TCP (RFC3261-FOR Lync support), IMS (3GPP), MGCP (RFC3435), SSH, HTTP, HTTPS پشتیبانی میکند.

قابلیت دسترسی  بین چند سرور:

در راه اندازی شبکه VoIP، گیت وی های  سری جدید MX از معماری با سه حالت: Primary-Standby/ Active Standby/Load balancing  بهره می برند و درصورت از دسترس  خارج شدن سرور اصلی ,از سرور پشتیبان برای کارهای خود استفاده  می کنند و درصورتی که سرور اصلی مجدد راه اندازی شد به آن رجوع می کنند.

پروتکل های امنیتی :

این سری به صورت پیش فرض از پروتکل های امنیتی مانند HTTPS/ SSH/ TLS/ SRTP  /  L2TP/ OpenVPN استفاده می کند. 

مدیریت آسان دستگاه :

توسط رابط کاربری تحت وب,  شما به راحتی هر چه تمام تر  پیکربندی خود  را از جمله  تنطیم نمودن IP دستگاه متناسب با رنج شبکه ,تنظیمات مربوط به راه اندازی با  IP PBX  , به روز رسانی firmware  از طریق محیط تحت وب  آن و صد ها امکان دیگر که از طریق محیط تحت وب آن تنظیمات را به راحتی تغییر نمود. 

صرفه جویی در هزینه ها:

صرفه جویی در هزینه ها  بخش قابل توجهی از سیاست های شرکت نیوراک است . تمرکز توسعه محصول VoIP، ارائه بازده بهتر برای مشتریانی که از بستر voip  استفاده می کنند , حفظ سازگاری با جدیدترین تکنولوژی های VoIP از طریق ارتقاء نرم افزارو اجتناب از هزینه های مجدد از جمله نکاتی است که شرکت نیوراک در تولید محصولات توجه ویژه ای نموده است.